*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 22:23:19


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: "Lady Pank"  (Przeczytany 1758 razy)
0 u¿ytkowników i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
piesia
Moderator Dzia³u
Aktywny u¿ytkownik
*
Offline Offline

Wiadomo¶ci: 145



« : Kwiecieñ 07, 2008, 14:04:38 »

Lady Pank
– polski zespó³ rockowy za³o¿ony w 1981 roku w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka.

Zespó³ wyda³ ponad 20 p³yt i dziesi±tki przebojów, m.in. "Tañcz g³upia, tañcz", "Mniej ni¿ zero", "Wci±¿ bardziej obcy", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Vademecum skauta", "Tacy sami", "Zostawcie Titanica", "Ma³a wojna", "Zawsze tam gdzie ty", "Na co komu dzi¶", "Znowu pada deszcz", "Na granicy", "Stacja Warszawa", "Strach siê baæ", "Dobra konstelacja". Nazwa grupy pochodzi od tytu³u pierwszego nagrania "Ma³a Lady Punk" (z nieco zmienion± pisowni±). Pierwszy koncert pod szyldem Lady Pank zespó³ zagra³ w czteroosobowym sk³adzie (Jan Borysewicz – wokal, gitara; Edmund Stasiak – gitara; Pawe³ Kawka – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.

Z³oty sk³ad' zespo³u stanowili:

    * Jan Borysewicz – gitara solowa;
    * Janusz Panasewicz – ¶piew;
    * Pawe³ M¶cis³awski – bas;
    * Edmund Stasiak – gitara;
    * Jaros³aw Szlagowski – perkusja.

Obecny sk³ad:

    * Jan Borysewicz – gitara solowa, ¶piew
    * Janusz Panasewicz – ¶piew
    * Kuba Jab³oñski – perkusja
    * Krzysztof Kieliszkiewicz – gitara basowa
    * Micha³ Sitarski – gitara (koncerty)

Pocz±tki: Zespó³ Lady Pank powsta³ pod koniec 1981 roku, lecz oficjaln± dat± powstania jest 11 wrze¶nia 1982 roku. Zosta³ za³o¿ony przez gitarzystê i kompozytora Jana Borysewicza oraz autora tekstów Andrzeja Mogielnickiego. Pierwszy utwór "Ma³a Lady Punk" Jan Borysewicz nagra³ razem z Wojciechem Bru¶likiem i Andrzejem Dylewskim podczas sesji nagraniowej p³yty "Uk³ady" Izabeli Trojanowskiej. Drugi, "Minus 10 w Rio" zosta³ ju¿ nagrany z Edmundem Stasiakiem, Januszem Panasewiczem, Andrzejem Polakiem i Paw³em Mielczarkiem (zwrotki ¶piewa Jan Borysewicz, a refren Janusz Panasewicz).

W sierpniu 1982 w Warszawskim klubie Park zespó³ zadebiutowa³ w sk³adzie: Jan Borysewicz, Edmund Stasiak, Pawe³ Kawka i Andrzej Polak. Wkrótce powstaje tam pierwszy fan klub zespo³u. W tym czasie wychodzi te¿ pierwszy singiel "Ma³a Lady Punk" / "Minus 10 w Rio".

Szczyt popularno¶ci przypad³ na rok 1983 kiedy to zespó³ da³ ponad 360 koncertów (m.in.: na Rock Arenie w Poznaniu i na KFPP w Opolu). W listopadzie 1983 mia³ miejsce galowy koncert zespo³u w Hali Gwardii w Warszawie. Spektakl zarejestrowa³a TVP. Panasewicz na linie, czarny kociak w klatce, stroboskopowe ¶wiat³o, konfetti – show na najwy¿szym poziomie. Wylansowano wówczas takie utwory jak: "Tañcz g³upia tañcz", "Kryzysowa narzeczona", "Zamki na piasku", "Wci±¿ bardziej obcy", "Moje Kilimand¿aro", "Vademecum skauta". Oprócz "Tañcz g³upia tañcz" wszystkie znalaz³y siê na albumie pt. "Lady Pank" wydanym pod koniec roku. Album ukazywa³ grupê w super formie.

Na drugim albumie zespo³u pt. "Ohyda" wydanym w 1984 roku zespó³ przedstawi³ piosenki bardziej urozmaicone i bogato zaaran¿owane. Zespó³ wyst±pi³ w Sali Kongresowe z okazji setnego wydania listy przebojów Radiowej Trójki. Najlepszy koncert na Rock Arenie w Poznaniu. W Opolu zespó³ zaprezentowa³ kolejny festiwalowy przebój pt. "To jest tylko rock and roll". Na listach przebojów znalaz³y siê piosenki: "Zabij to", "A to ohyda" i "Tango stulecia". Ponadto wyst±pi³ w filmie Paw³a Karpiñskiego pt. "To tylko rock". W grudniu zespó³ otrzyma³ z³ote p³yty za "Lady Pank" Tonpressu i "Ohydê" Savitoru.

W roku 1985 zespó³ zacz±³ wystêpy zagraniczne – w Wielkiej Brytanii, Finlandii, ZSRR, a tak¿e trzy tygodniow± trasê koncertow± po USA. O podboju Ameryki przez Lady Pank w polskich mediach by³o g³o¶no. W Stanach zosta³ wydana p³yta "Drop Everything" (odpowiednik "Lady Pank"), która by³a promowana singlem i teledyskiem "Minus Zero". Po powrocie z USA w radio pojawi³y siê dwa przeboje Lady Pank – "Someone's round the corner", oraz wydana ju¿ w Polsce "Sztuka latania" zamieszczona na sk³adance ró¿nych wykonawców w³a¶nie pod tytu³em "Sztuka latania". Nied³ugo potem zespó³ wyda³ kolejny singiel "Raport z N." / "Rysunkowa postaæ".

W tym samym roku zespó³ wyst±pi³ jako gwiazda festiwalu w Sopocie. By³ to pierwszy koncert gdy perkusistê, Jaros³awa Szlagowskiego, zast±pi³ Andrzej Dylewski (ten sam który wzi±³ udzia³ w nagraniu pierwszego utwóru "Ma³a Lady Punk"). Zespó³, a w zasadzie sam Jan Borysewicz, wspomagany wokalnie przez Janusza Panasewicza nagra³ muzykê do filmu "O dwóch takich, co ukradli ksiê¿yc", któr± prezentowa³ ju¿ w pe³nym sk³adzie w cyklu koncertów pt. "Jacek i Placek, czyli Lady Pank w poszukiwaniu krainy leniuchów". Album "O dwóch takich co ukradli ksiê¿yc" zosta³ wydany w dwóch czê¶ciach w 1986 i 1988 roku.

Rok 1986 zacz±³ siê od singla "Sly" (komp. i s³. Phil Garland) / "This is only rock'N'roll". Zespó³ Lady Pank koncertowa³ na festiwalu Midem w Cannes oraz w Tokio gdzie otrzyma³ wyró¿nienie i g³ówn± nagrodê dla Borysewicza jako najlepszego kompozytora za "Mniej ni¿ zero" na Tokio Music Festiwal. Nied³ugo potem Lady Pank na mocy w³odarzy kultury zosta³o zawieszone po tym jak 1 czerwca we Wroc³awiu podczas koncertu z okazji dnia dziecka pijany Borysewicz pokaza³ siê w ca³ej mêskiej krasie. Zupe³nie przypadkowo ok³adka albumu "LP3 – nigdy za wiele rokendrola!" autorstwa M¶cis³awskiego, którego promocja przypada³a na czerwiec 1986 roku przedstawia ludzika ze zsuniêtymi spodniami.

Lady Pank powróci³o w 1987 roku. Ju¿ bez Dylewskiego, który wyemigrowa³ do USA, za to z Wies³awem Gol± (Oddzia³ Zamkniêty), a tak¿e z go¶cinnie graj±cym na instrumentach klawiszowych Jerzym Suchockim. Zespó³ da³ kilka samodzielnych koncertów (pierwszy 27 stycznia w Ursusie, nastêpny w Zabrzu), a tak¿e wzi±³ udzia³ w akcji charytatywnej "Nasz Wspólny ¦wiat" bior±c udzia³ w nagraniu hymnu tej imprezy zatytu³owanego "Stanie siê cud" (skomponowanego przez Borysewicza). Zespó³ dawnej popularno¶ci nie odzyska³, lecz i tak zosta³ ciep³o przyjêty przez fanów.

Akcje zespo³u posz³y mocno w górê w roku 1988, którego pocz±tek zacz±³ siê niezwykle przebojowo, od hitów "To, co mam" i "Tacy sami". Andrzej Mogielnicki, który po wroc³awskim ekscesie udzieliwszy stanowczego wywiadu dla Polityki rozsta³ siê z Lady Pank zosta³ zast±piony przez: Zbigniewa Ho³dysa, Grzegorza Ciechowskiego, Marka Dutkiewicza i Jacka Skubikowskiego. W po³owie roku w radio ukaza³ siê utwór "Zostawcie Titanica". Latem grupa wyruszy³a do USA, gdzie wydana zosta³a jej pierwsza p³yta kompaktowa. W Stanach dosz³o do podzia³u grupy. Jan Borysewicz oraz Janusz Panasewicz wystêpowali razem. Reszta jako The Mix. "¯ywa legenda" Lady Pank jakby przygas³a. Wie¶ci dochodz±ce zza oceanu wskazywa³y na kryzys grupy. Jesieni± w kraju pojawi³a siê kaseta magnetofonowa "Królowa ciszy" zrealizowana w czerwcu tego samego roku. By³a to pierwsza produkcja solowa lidera Lady Pank.

W 1989 roku do Borysewicza i Panasewicza ponownie do³±czy³ Jaros³aw Szlagowski oraz na koncerty w ZSRR Robert Jaszewski, a na koncerty w Czechos³owacji Bogdan Kowalewski. W tym samym roku ukaza³a siê solowa p³yta Jana Bo. "Królowa ciszy", której materia³ znany by³ ju¿ fanom z ubieg³orocznej kasety Polmarku. Nieco pó¼niej zosta³ wydany singiel "Gwiazdkowe dzieci" / "Gwiazda na wietrze", który wraz z "Królow± ciszy" z³o¿y³ siê na "Pastora³ki" Jana Bo.

W 1990 roku do Borysewicza, Panasewicza i Szlagowskiego do³±czyli Piotr Urbanek i Kostek Joriadis. Nowemu wydaniu Lady Pank pocz±tkowo wiod³o siê ró¿nie, dali ¶wietny koncert podsumowuj±cy dekadê na Rock Opolu, ale przed meczem Legia - Lech Poznañ na stadionie Wojska Polskiego w Warszawie w pobli¿u sceny krêci³o siê tylko kilkana¶cie osób. Nied³ugo potem zespó³ wypromowa³ kolejny przebój – balladê "Zawsze tam gdzie ty". "Zawsze tam gdzie ty" da³o tytu³ kolejnemu albumowi i zadecydowa³o o jego popularno¶ci. Na nowej p³ycie wydanej równie¿ w USA wszystkie teksty napisa³ Jacek Skubikowski. "Zawsze tam gdzie ty" brzmia³o nieco ciê¿ej ni¿ poprzednie p³yty zespo³u. Koncertowy program zespo³u uzupe³nia³ pierwszy przebój Borysewicza napisany jeszcze dla Budki Suflera "Nie wierz nigdy kobiecie".

W lipcu 1991 roku zespó³ wyst±pi³ podczas Trzech Dekad Rocka w Polsce, potem znów znalaz³ siê w USA, gdzie ponownie zawiesi³ dzia³alno¶æ. W tym czasie media lansowa³y kolejne przeboje z "Zawsze tam gdzie ty" m.in. "Co mnie to obchodzi" i "Niedokoñczon± ulicê". W telewizji czêsto emitowany by³ teledysk do utworu "Zawsze tam gdzie ty". Zespó³, mimo i¿ nie istnia³ nadal cieszy³ siê ogromn± popularno¶ci±. W tym te¿ roku ukaza³ siê album "The Best of".

Zespó³ wróci³ w 1994 roku w nowym sk³adzie: Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Krzysztof Kieliszkiewicz, Kuba Jab³oñski i Andrzej £abêdzki. Zaczynali w warszawskim klubie Van Beethoven, odbywaj±c samodzieln± trasê koncertow±, zaliczyli te¿ Rock Opole. Muzycy promowali na tych koncertach dosyæ krótki album "NANA", na którym Panasewicz zadebiutowa³ w roli autora tekstów ("M³ode or³y" i "Rozbitkowie" – pozosta³e napisa³ Bogdan Olewicz). Najwiêkszymi przebojami z tej p³yty by³ utwory "Na na" i "Na co komu dzi¶". Kolejne wydanie Lady Pank przyjê³o siê na estradach. W grudniu 1994 muzycy wsparci przez Wojtka Olszaka i Piotra Wolskiego dali akustyczny koncert w studio radia £ód¼, który udokumentowa³a p³yta "Akustycznie – ma³a wojna" z przekrojowym repertuarem. Materia³ ten zosta³ te¿ zarejestrowany na potrzeby telewizji.

W 1995 roku, w którym wydano p³ytê "Akustycznie – ma³a wojna" zespó³ da³ cykl koncertów nadmorskich oraz wzi±³ udzia³ w Rockstocku we Wroc³awiu i festiwalu w Wêgorzewie – zbieraj±c dobre recenzje.

W 1996 roku na festiwalu Opolskim w koncercie po¶wiêconym Krzysztofowi Klenczonowi zespó³ wykona³ "Spotkanie z diab³em". Poza tym ponownie odwiedzi³ USA oraz go¶ci³ w Niemczech. We wrze¶niu 1996 ukaza³ siê zbli¿ony brzmieniowo do "Nany" album "Miêdzyzdroje", na którym teksty pisa³ wy³±cznie Panasewicz. Na "Miêdzyzdrojach", a konkretnie w "Czy czujesz jak", który promowa³ album muzyka zabarwi³a siê na bluesowo. Drugim singlem z tej p³yty jaki pojawi³ siê w rozg³o¶niach radiowych by³ "Nie chcê lito¶ci". Pod koniec 1996 roku zespó³ przedstawi³ muzykê z piosenkami gwiazdkowymi – "Zimowe graffiti" – któr± promowa³ program telewizyjny.

W 1997 roku na pro¶bê autora tekstu, Jacka Skubikowskiego zespó³ nagra³ utwór "Niedawno" (znanego te¿ pod tytu³ami "Jest taki kraj" i "Moje sny"), który w wyborach parlamentarnych 1997 sta³ siê hymnem Unii Wolno¶ci. W nagraniu utworu wzi±³ udzia³ mistrz boksu, Dariusz Michalczewski. W tym okresie grupa zaczê³a w swym scenicznym repertuarze umieszczaæ utwory w wersjach transowych. I w³a¶nie transowe utwory trafi³y na album "W transie", (którego druga p³yta zawiera³a wy³±cznie podk³ad instrumentalny).

W roku 1998 zespó³ wylansowa³ utwór "Znowu pada deszcz". Ca³a p³yta "£owcy g³ów", z której pochodzi³ ten utwór mog³a uchodziæ za najlepsz± wizytówkê grupy tamtego okresu. Do utworu "Prawda i serce" zespó³ nakrêci³ teledysk w Stanach Zjednoczonych.

Kolejny album zosta³ nagrany w marcu 1999 w Krakowie. By³ pierwszym albumem live w dorobku Lady Pank. "Koncertow±" zdominowa³y starsze utwory, uwagê zwraca³a rozbudowana wersja "Marchewkowego pola". Ca³o¶æ uzupe³ni³y dwie nowe, studyjne piosenki "Rozmowa z..." i "Do Moniki L.". Ta ostatnia wykorzystana zosta³a w filmie Marka Koterskiego pt. "Ajlawju". Latem 1999 kwintet da³ dwa koncert w Kanadzie (Vancouver i Toronto), wyst±pi³ te¿ ponownie w Wêgorzewie.

Wydana w 2000 roku "Nasza reputacja" okaza³a siê nie tak udana jak poprzednie p³yty, choæ przynios³a d³ugo notowany na listach przebojów utwór "S³oñcem opêtanych". Inn± piosenkê z tej p³yty zespó³ przedstawi³ w konkursie premier w Opolu ("Na granicy" ulokowa³o siê na trzecim miejscu). Nastêpnie zespó³ wystêpowa³ na Morawach i odby³ tournée po ca³ej Polsce z okazji 18 rocznicy urodzin. Galowy koncert trasy odby³ siê pod koniec listopada w Hali Filmów Fabularnych we Wroc³awiu, gdzie z zespo³em go¶cinie zagrali i za¶piewali: Szlagowski i Stasiak ("Du du"), Zbigniew Ho³dys ("Ma³a wojna"), Urszula ("Zawsze tam gdzie ty"), Lech Janerka ("Kryzysowa narzeczona"), Pawe³ Kukiz ("A to ohyda"), Kasia Nosowska ("Zamki na piasku") i Olaf Lubaszenko ("Nie wierz nigdy kobiecie"). Cze¶æ materia³u z tego trzy godzinnego koncertu zarejestrowa³a telewizja.

We wrze¶niu 2001 z zespo³u odszed³ Andrzej £abêdzki. Zespó³ koncertowa³ w sk³adzie: Jan Borysewicz, Janusz Pansewicz, Krzysztof Kieliszkiewicz i Kuba Jab³oñski, jednak¿e by³ on wspomagany na koncertach przez Micha³a Sitarskiego.

Wiosn± 2002 Jan Borysewicz nagra³ razem z Paw³em Kukizem ¶cie¿kê d¼wiêkow± do filmu E=mc². W tym te¿ roku z okazji dwóch dekad istnienia zespó³ wyda³ p³ytê pt. "Besta, besta", na której znalaz³y siê najwiêksze hity Lady Pank wybrane przez internautów oraz dwa premierowe nagrania "7-me niebo nienawi¶ci" oraz "Konie w mojej g³owie", do których s³owa po d³ugiej przerwie napisa³ ponownie pierwszy tek¶ciarz zespo³u, Andrzej Mogielnicki. 26 czerwca w klubie "Park" odby³ siê koncert po³±czony z oficjaln± premier± p³yty. 29 czerwca zespó³ wyst±pi³ w Operze Le¶nej w Sopocie podczas koncertu zwi±zanego z otwarciem MTV Classic.

Na pocz±tku 2003 roku ukaza³a siê p³yta Jana Borysewicza i Paw³a Kukiza pt. "Borysewicz & Kukiz". P³yta zdoby³a status (platynowej), a "Bo tutaj jest jak jest" okrzykniêto utworem najczê¶ciej granym w stacjach radiowych 2003 roku.[potrzebne ¼ród³o] Wiêksz± popularno¶æ zdoby³y tak¿e "Je¶li tylko chcesz" i "Jest taki dzieñ". Duet znajdowa³ siê w czo³ówce popularno¶ci polskich wykonawców, lecz wspólnie zdecydowano, i¿ zawiesza dzia³alno¶æ i ka¿dy z muzyków skupi siê na swoim rodzimym zespole.
Janusz Panasewicz, wokalista zespo³u
Janusz Panasewicz, wokalista zespo³u

W marcu 2004 Lady Pank rozpoczê³o nagrywanie premierowego repertuaru na now± p³ytê zatytu³owan± "Teraz", a jej premiera przypad³a na 28 czerwca 2004. Premierê p³yty poprzedzi³a premiera singla "Sexy-plexi", który zdoby³ umiarkowan± popularno¶æ, lecz drugi pt. "Stacja Warszawa" zosta³ hitem numer jeden 2004 roku[potrzebne ¼ród³o]. "Stacja" okaza³a siê przebojem na miarê "Mniej ni¿ zero", trzecim singlem by³a "Pani moich snów", ale nie powtórzy³a sukcesu "Stacji". W sylwestra 2004/2005 zespó³ zagra³ koncert na gdañskiej Starówce.

Na pocz±tku nastêpnego roku zespó³ wyst±pi³ na WO¦P, a w lutym zosta³ nominowany w dwóch kategoriach do Fryderyków: kompozytor roku oraz piosenka roku. W sierpniu Lady Pank pojawi³o siê na dwóch du¿ych festiwalach "Top Trendy", gdzie wyst±pi³ z "7-mym niebem nienawi¶ci", "Stacj± Warszawa" i "Mniej ni¿ zero" oraz na sopockim Festiwalu Jedynki, gdzie wystêpowa³y najwiêksze gwiazdy polskiego rocka. Ich "Fabryka ma³p" i "Mniej ni¿ zero" spotka³y siê z najwiêkszym aplauzem widowni.[potrzebne ¼ród³o]

W maju 2006 roku Jan Borysewicz wraz z cz³onkami grupy "Jan Bo" wyst±pi³ we Wroc³awiu na koncercie po¶wiêconym pamiêci Jimiego Hendrixa. Ca³y sezon letni zespó³ spêdzi³ koncertuj±c, m.in. w Tychach daj±c wystêp na dachu budynku z okazji specjalnej imprezy Antyradia, odby³y siê równie¿ po³±czone koncertów Lady Pank i Borysewicz & Kukiz oraz wystêpy poza granicami kraju w Niemczech i Austrii.

W maju 2007 zespó³ wyruszy³ w wielk± trasê koncertow± z okazji 25-lecia Lady Pank. Trasa ta by³a po³±czona z obchodami Dnia Stra¿aka. Po koncertach w ka¿dym regionie Polski przyszed³ czas na nieco bardziej okaza³e ¶wiêtowanie na XXXIV KFPP w Opolu (15 czerwca), gdzie zespó³ zosta³ przywitany z najwiêkszymi honorami. Dodatkow± atrakcj± 25-lecia by³o wydanie z tej okazji p³yty "Strach siê baæ" z premierowymi utworami. Pierwszym singlem by³a w³a¶nie kompozycja "Strach siê baæ", która odnios³a du¿y sukces medialny. Singiel ten by³ tak¿e ilustrowany teledyskiem, na którym jednak zabrak³o samego lidera grupy. Momentem szczególnym jubileuszu by³ koncert po³±czony ze zlotem fanów w Olecku, gdzie zespó³ otrzyma³ urodzinowy tort oraz chóralne "sto lat" od¶piewane przez publiczno¶æ. Z koñcem roku Lady Pank wypu¶ci³o kolejny trzeci singiel "Dobra konstelacja" (drugim by³ "Wenus, Mars"). 31 grudnia zespó³ wyst±pi³ pod Pa³acem Kultury w Warszawie na specjalnym sylwestrowym koncercie.

Od 1 marca 2008 zespó³ Lady Pank jako pierwszy polski zespó³ muzyczny posiada w³asne oficjalne internetowe radio „RMF Lady Pank” dostêpne na platformie Miasta Muzyki.

Zawsze tam gdzie Ty
<a href="http://www.youtube.com/v/u5eTsP__Wx4&amp;hl=en.swf" target="_blank">http://www.youtube.com/v/u5eTsP__Wx4&amp;hl=en.swf</a>
   
Zamieniê ka¿dy oddech w niespokojny wiatr
By zabra³ mnie z powrotem - tam, gdzie masz swój ¶wiat
Posk³adam wszystkie szepty w jeden ciep³y krzyk
¯eby znalaz³ ciê a¿ tam, gdzie pochowa³a¶ sny

Ju¿ teraz wiem, ¿e dni s± tylko po to,
by do ciebie wracaæ ka¿d± noc± z³ot±
Nie znam s³ów, co maj± jaki¶ wiêkszy sens
Je¶li tylko jedno - jedno tylko wiem:
Byæ tam, zawsze tam, gdzie ty

Nie pytaj mnie o jutro - to za tysi±c lat
P³yniemy bia³± ³ódk± w niezbadany czas
Posk³adam nasze szepty w jeden ciep³y krzyk
By ju¿ nie uciek³y nam, by wysuszy³y ³zy

Ju¿ teraz wiem, ¿e dni s± tylko po to,
by do ciebie wracaæ ka¿d± noc± z³ot±
Nie znam s³ów, co maj± jaki¶ wiêkszy sens
Je¶li tylko jedno - jedno tylko wiem:
Byæ tam, zawsze tam, gdzie ty

Ju¿ teraz wiem, ¿e dni s± tylko po to,
by do ciebie wracaæ ka¿d± noc± z³ot±
Nie znam s³ów, co maj± jaki¶ wiêkszy sens
Je¶li tylko jedno - jedno tylko wiem:
Byæ tam, zawsze tam, gdzie ty

Budziæ siê i chodziæ, spaæ we w³asnym niebie
Byæ tam, zawsze tam, gdzie ty
¯egnaæ siê co ¶wit i wracaæ znów do ciebie
Byæ tam, zawsze tam, gdzie ty
Budziæ siê i chodziæ, spaæ we w³asnym niebie
Byæ tam, zawsze tam, gdzie ty


http://www.youtube.com/watch?v=r1fEXnonEwA&feature=related

 Znowu pada deszcz


Pada deszcz - tak ju¿ by³o wczoraj
"Znowu Ty" - to s± twoje s³owa
W moich snach - nic siê nie zmieni³o
Dzieñ jak dzieñ - tak ju¿ przecie¿ by³o
Nie chcê wiedzieæ jak i co po co mówiæ - to nie to
Nie umia³em kochaæ wprost znowu zakpi³ los

Ref.:
Jeszcze wczoraj chcia³em zmieniæ w sobie co¶
I odlecieæ byle gdzie o,o,o,o
Jeszcze wczoraj mog³em byæ daleko st±d
Dzisiaj znowu pada deszcz

Wo³asz mnie - s³yszê swoje imiê
P³ynê wiêc - przecie¿ wszystko p³ynie
Mówisz ¿e nic siê nie zmieni³o
Tak ju¿ jest - tak ju¿ przecie¿ by³o

Nie chcê wiedzieæ jak i co
Po co mówiæ - to nie to
Nie umia³em kochaæ wprost
Znowu zakpi³ los

ref.

Nie chcê wiedzieæ jak i co
Po co mówiæ - to nie to
Nie umia³em kochaæ wprost
Znowu zakpi³ los

Ref. (2x)

http://www.youtube.com/watch?v=BjQ2W0y-kVo&feature=related

Zostawcie Titanica


Ja wierzê, oni tañcz± wci±¿
Oni ¿yj± swoim ¿yciem
I dop³yn± tam gdzie chc±
I wierzê w ich podwodny ¶wiat
A orkiestra, która gra³a
Do tej chwili gra

Piêkna aktorka
Mierzy koliê sw±
Kelner siê potkn±³
Pada twarz± w tort

Nieprawda, ¿e ju¿ nie ma ich
Oni p³yn±, tylko wolniej
Tak jak wolno p³yn± sny
I nieprawda, nie znajdziecie ich
Tyle mil ju¿ przep³ynêli
Tyle przetañczyli dni

M³ody milioner
Dzi¶ zakocha³ siê
Bal ju¿ siê zacz±³
Wszyscy tañcz± - wiêc...
Nie przerywajcie tego !

Zostawcie Titanica !!!
Nie wyci±gajcie go !
Tam ci±gle gra muzyka
I oni tañcz± wci±¿

Piêkna aktorka mru¿y oko i...
M³ody milioner puka do jej drzwi
Pozwólcie im ¶niæ !

Zostawcie Titanica !!!
Nie wyci±gajcie go !
Tam ci±gle gra muzyka
A oni w tañcu ¶ni±

Niezatapialnie ¶ni±
Nieosi±galnie ¶ni±
Nieosi±galny, niezatapialny sen

Zostawcie Titanica !!!
Nie wyci±gajcie go !
Tam ci±gle gra muzyka
A oni w tañcu ¶ni±

Zostawcie Titanica !!!
Nie wyci±gajcie go !
Tam ci±gle gra muzyka
A oni w tañcu ¶ni±

Niezatapialny sen...

Zostawcie Titanica !
Zostawcie Titanica !
Zostawcie Titanica !
Zostawcie Titanica !

Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

saigo-no-chi dacjaforum polski-serwer-rpg ads szkolamagii